Перемир'я в Сирії: Анкара хоче виняток для

Перемир'я в Сирії: Анкара хоче виняток для "боротьби з терором"

881
Укрінформ
Німеччина і Туреччина виступають за політичний процес у Сирії, над чим мають намір спільно працювати у всіх доступних форматах.

Про це, як повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині, заявили міністри закордонних справ ФРН Зігмар Габріель і Туреччини Мевлют Чавушоглу перед переговорами у Берліні у вівторок.

«Ми, як німецький уряд, виступаємо за те, щоб в Сирії нарешті встановилося перемир'я. Ми обговорюємо це з турецьким урядом в Женеві, обидві країни вітають політичний процес», - заявив Габріель.

Він зазначив, що для прийняття нової конституції, для проведення виборів гармати повинні мовчати.

Чавушоглу зі свого боку зауважив, що «звичайно, є порушення перемир'я в Східній Гуті з боку режиму». «В рамках астанінського, сочинського процесу і також женевського процесу ми намагаємося знайти політичне рішення», - сказав він.

При цьому глава турецького МЗС підкреслив, що перемир'я повинно бути, але «тут треба зробити виняток для боротьби з терором». Він нагадав, що Туреччина бореться в Афріні з курдськими воєнізованими формуваннями, запевнивши, що ця операція знаходиться повністю в міжнародному правовому полі.

Читайте також: В результаті авіаудару Туреччини загинули 36 прокурдських солдатів

Міністри також обговорили в Берліні питання гуманітарних коридорів та забезпечення захисту мирного населення в Сирії. «І Туреччина, і Німеччина виступають за територіальну цілісність Сирії, і працюватимуть над і надалі», - сказав Чавушоглу.

Крім того, темою переговорів стали ситуація в Лівії, Ємені, відновлення Іраку, а також двостороннє співробітництво.

Фото: Ольга Танасійчук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-