У Польщі не готові назвати дату прийняття рішення щодо

У Польщі не готові назвати дату прийняття рішення щодо "історичного" закону

Укрінформ
Конституційний суд Польщі розглядає закон про Інститут національної пам'яті Польщі, яким передбачається поправка про “українських націоналістів”, але не готовий назвати дату оприлюднення свого рішення.

Про це власному кореспондентові Укрінформу повідомив речник КС Польщі Роберт Любанський.

“Конституційний суд займається справою за номером K 1/18 (про ІНП — ред.), відбуваються наради членів суду. На жаль, не можемо окреслити термін прийняття рішення”, - повідомив Любанський.

Як інформувалося, наприкінці січня обидві палати польського парламенту проголосували за закон про ІНП Польщі. На початку лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав його, одночасно направивши його для оцінки в КС. Суд повинен буде оцінити, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань і положенням кримінального характеру, що випливають із цього закону. Сумніви у президента РП викликає, зокрема, й положення, де йдеться про “українських націоналістів”.

Читайте також: Прем'єр Польщі анонсував скорочення чиновників та витрат на уряд

З 1 березня закон набув чинності і вже подано перший позов на іноземного журналіста за оприлюднення статті з помилками, що шкодить іміджу Польщі. Йдеться про аргентинського журналіста Федеріко Павловські, який в інтернет-виданні Pagina12 18 лютого оприлюднив статтю про злочин в Єдвабному (масове вбивство євреїв місцевими жителями в 1941 році — ред.), ілюструвавши це фотографією з іншої історичної події — смерті так званих “проклятих” солдатів (післявоєнне польське підпілля — ред.). Польська неурядова організація “Редута доброго імені” подала позов на журналіста Павловські до окружного суду у Варшаві за маніпуляцію, що шкодить іміджу Польщі.

Закон про ІНП призвів до погіршення відносин з Україною та Ізраїлем. Згідно із законом, органи правосуддя Польщі зможуть притягувати до кримінальної відповідальності з перспективою ув'язнення до трьох років, зокрема й тих, хто заперечуватиме злочини "українських націоналістів" проти громадян Польщі, скоєних у період 1925-1950 років. Українська влада закликала змінити закон, адже його дія може призвести до переслідування українців за погляди на історичні події, які в кожної держави є різними, і це порушує їхні права і свободи в РП.

В Ізраїлі обурення викликало положення закону, яке передбачає кримінальне переслідування за “публічне і всупереч фактам” звинувачення Польщі і польського народу у злочинах нацистів в роки Другої світової війни. В Ізраїлі це сприйняли як спробу Варшави заборонити критику поляків за злочини проти євреїв у роки війни, про які розповідають свідки та нащадки жертв Голокосту.

У Польщі твердять, що не йдеться про повну заборону, а лише про переслідування за заперечення очевидних фактів, наприклад вживання висловлювань "польські табори смерті", "польські концтабори". Законом заборонятиметься звинувачення Польщі та польського народу у злочинах німців в роки війни, за винятком наукової чи артистичної діяльності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-