У Польщі вшановують пам'ять українців, розстріляних у 1945 році

У Польщі вшановують пам'ять українців, розстріляних у 1945 році

3461
Укрінформ
У селі Павлокома в Польщі проходять скорботні заходи, присвячені роковинам розстрілів 366 українців підрозділами польського підпілля в березні 1945 року.

Участь у заходах бере українська делегація на чолі з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, повідомляє МЗС у Facebook

"Міністр (Клімкін — ред.) бере участь у скорботних заходах з вшанування пам'яті українців, які трагічно загинули 3-го березня 1945 року в с. Павлокома, де місцева польська самооборона та підрозділи Армії Крайової під командою поручника Юзефа Бісса розстріляли 366 українців, серед них 157 жінок та 59 дітей віком до 14 років", - ідеться в повідомленні.

Виступаючи на заходах, міністр запевнив, що Україна пам’ятає кожного загиблого тоді українця.

"Для мене Павлокома - це людське тепло. Будемо пам'ятати і шанувати кожного українця, який загинув тут. Ми всі разом. Ми вас не зрадимо. Слава Україні!”, - цитує слова Клімкіна прес-служба МЗС у Twitter

Він також зазначив, що "ми пишаємося спільною історією, своїми героями. Ми пам'ятаємо та йдемо вперед! Ми єдині і рішучі як ніколи".

Читайте також: Ніхто не має вказувати українцям, які події історії маємо шанувати - Клімкін

Як відомо, 2-3 березня 1945 року відділ польської Армії крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса (псевдо "Вацлав") разом з групами навколишніх польських сіл напали на село Павлокому. Підрозділи польської Армії крайової розстріляли 366 українців. Врятувались лише 36 українців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-