Європейські ліберали агітують за

Європейські ліберали агітують за "розмороження" відносин з Росією

1002
Укрінформ
У Європарламенті політична група Альянсу лібералів та демократів (ALDE) представила стратегію можливого відновлення відносин між Євросоюзом та Росією.

Про це заявив у середу лідер політичної групи лібералів у ЄП бельгійський політик Гі Верховстадт, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Євросоюз потребує більшого, ніж спільну позицію відносно санкцій. Нам треба мати проактивну стратегію, щоб вивести відносини ЄС-Росія із нинішнього глухого кута та спонукати Росію розпочати поводитися відповідальніше», - заявив Верховстадт.

Він пояснив, що йдеться про стратегію «відносин на засадах умов», щоб «російські громадяни не страждали від санкцій, уведених проти режиму».

Тому європейські ліберали пропонують процес відновлення відносин з Росією, виходячи з чотирьох основоположних питань.

Зокрема, щодо можливості для громадян: візові заборони для російського офіційних осіб повинні продовжуватися, але росіяни не повинні бути жертвами санкцій.

Друга, економічна складова стратегії, полягає у тому, що можливості для інвестицій повинні бути відкритими, за умови, що РФ дотримуватиметься міжнародного права та своїх зобов’язань у рамках ОБСЄ і Ради Європи.

Як наголошується, Росія повинна сприяти вирішенню «заморожених конфліктів» на сході Європи, а створення зони вільної торгівлі між Лісабоном і Владивостоком має бути «довготерміновою метою».

Читайте також: Час говорити про подальшу інтеграцію України та ЄС – європарламентарій

У частині безпеки європейські ліберали вимагають застосовувати відносно РФ усі механізми, щоб примусити її дотримуватися міжнародного права.

Четверта умова пов’язана із політичним процесом, який має спонукати Росію до виконання Європейської конвенції прав людини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-