У Польщі готові обговорювати легалізацію українських пам’ятних місць

У Польщі готові обговорювати легалізацію українських пам’ятних місць

3992
Укрінформ
Легальні українські місця пам’яті у Польщі перебувають під охороною держави, а для решти є можливість їх поступової легалізації.

Про це у коментарі РАР заявив заступник голови Інституту національної пам’яті (ІНП) Польщі Матеуш Шпитма, повідомляє wPolityce.pl.

“Українські місця пам’яті, які було споруджено легально, повністю заслуговують на охорону Польської держави. Є проблема з тими, які було споруджено нелегально і які вшановують злочинні з польської точки зору ОУП чи УПА”, - заявив Шпитма.

Він підкреслив, що є можливість легалізації таких українських місць пам’яті.

“Польська влада відкрита для цього, ми це вже давно декларуємо. Кожен український пам’ятник чи могилу можна легалізувати після завершення відповідної процедури, наприклад, у випадку могил - після перевірки, тобто підтвердження, що там дійсно є людські останки”,- наголосив заступник голови ІНП Польщі.

Читайте також: У Варшаві кажуть, що оновлений "історичний" закон не заморозять

Він зазначив, що українська влада “без жодних проблем” може поводити ексгумації в Польщі, як це робить, наприклад, німецька сторона щодо ексгумації солдатів Третього рейху.

Як повідомлялося, українська сторона заблокувала у квітні 2017 року можливість проведення пошуково-ексгумаційних робіт щодо польських жертв у зв'язку з руйнуванням польськими націоналістами українського місця пам'яті на кладовищі у селі Грушовищі поблизу Перемишля. Тоді українська сторона висунула вимогу: можливість проведення ексгумацій буде відновлено після того, як польська сторона протидіятиме руйнуванню українських місць пам'яті (на півдні країни з 2014 року це сталося з майже 10-ма такими об'єктами) і забезпечить їх відновлення. Серед зруйнованих українських місць пам’яті є і легальні, тобто збудовані коштом Польської держави.

Станом на сьогодні на рівні віце-прем'єр-міністрів України і Польщі Павла Розенка і Пьотра Глінського ведуться переговори щодо вирішення цієї проблеми.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-