Польща побоюється конкуренції українських виробників яєць на ринках ЄС

Польща побоюється конкуренції українських виробників яєць на ринках ЄС

4981
Укрінформ
На європейський ринок з березня цього року виходить українська агропромислова компанія “Авангард” (Avangardco), яка є одним з основних виробників яєць і сухих яєчних продуктів в Україні.

Польські виробники яєць вважають, що це призведе до зростання конкуренції і до “серйозних наслідків” для польських експортерів яєць на ринки країн ЄС.

Про це йдеться в заяві польської Національної палати виробників м’яса птиці та кормів (KIPDiP).

“На думку KIPDiP, рішення Єврокомісії (про допуск Avangardco на ринки ЄС — ред.) матиме дуже серйозні наслідки для польських виробників яєць. Слід очікувати загострення експортної конкуренції і значного погіршення рентабельності експорту яєць з Польщі”,- йдеться в заяві палати.

У KIPDiP нагадали, що українська Avangardco зможе експортувати до ЄС яйця класу «А» з 28 лютого, а перші партії потраплять на європейські ринки з березня.

Яйця до ЄС експортуватиме птахо комплекс “Авіс”, який входить до складу Avangardco. Продукційні можливості “Авіса” - 1,6 млрд яєць на рік.

Як зазначає KIPDiP, українська компанія віддавна хотіла вийти на європейський ринок, зменшуючи свою залежність від ринків країн Близького Сходу та Північної Африки з огляду на падіння експорту через погіршення політичної ситуації в цьому регіоні.

Читайте також: У НБУ повідомили про прискорення споживчої інфляції у січні до 14,1%

Першою українською компанією, яка отримала у вересні 2017 року дозвіл на експорт до ЄС яєць класу “А”, була “Ясенсвіт” групи “Oвостар Юніон”, яка експортує на ці ринки з жовтня минулого року.

Польська палата наголошує, що частка імпорту яєць та продуктів переробки з України до ЄС систематично зростає: на кінець 2014 року вона становила 4%, а в 2016 році — 50%.

За інформацією компанії “Авангард”, її частка у промисловому виробництві яєць в Україні становить 31%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-