Потік нелегалів до ЄС - найнижчий за чотири роки

Потік нелегалів до ЄС - найнижчий за чотири роки

Звіт
904
Укрінформ
У 2017 році зафіксовано майже 205 тисяч випадків нелегального перетину зовнішніх кордонів ЄС, що у більш ніж удвічі менше за попередній рік.

Про це йдеться у щорічному звіті Європейського агентства з охорони зовнішніх кордонів Євросоюзу Frontex, оприлюдненому у вівторок, 20 лютого, повідомляє DW.

"Торік було виявлено майже 205 тисяч випадків нелегального перетину зовнішніх кордонів ЄС. Це на 60 відсотків менше порівняно з попереднім роком та найнижчий показник за останні чотири роки", - йдеться у повідомленні.

За даними Frontex, у 2016 році кількість нелегальних перетинів кордонів ЄС становила близько 511 тисяч, а в 2015-му під час кризи біженців - близько 1,8 мільйона.

Читайте також: Угорщина виступає проти обов'язкових квот для мігрантів

У звіті відзначається значне скорочення кількості мігрантів, які прибувають через східне та центральне Середземномор'я, зокрема, з Туреччини до Греції та з Лівії до Італії. Автори нагадують, що в березні 2016 року ЄС уклав угоду з Туреччиною, яка призвела до закриття так званого "балканського маршруту". У той же час, як зазначається, з Лівії до Італії, попри значне скорочення потоку, території ЄС дісталися минулого року близько 120 тисяч мігрантів.

У той же час, як наголошують автори звіту, зросла кількість нелегальних перетинів європейського кордону у західному Середземномор'ї. Особливо від цього потерпає Іспанія.

За даними агентства, торік на кордоні у в'їзді до ЄС було відмовлено понад 183 тисячам осіб. Також у звіті повідомляється про понад 10 тисяч випадків викриття контрабандистів та посередників, причетних до нелегального переправлення мігрантів.

Нагадаємо, після закриття "балканського маршруту" в 2016 році шлях з Лівії до Італії Середземним морем став основним для мігрантів. За підрахунками Міжнародної організації з міграції, у 2017 році понад три тисячі людей потонули або зникли безвісти при спробі перетнути Середземне море переважно цим маршрутом, а за останні чотири роки кількість загиблих становить понад 20 тисяч.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-