Генсек ООН у Мюнхені заявив про реальну загрозу ядерного конфлікту

Генсек ООН у Мюнхені заявив про реальну загрозу ядерного конфлікту

Укрінформ
Найбільш вибухонебезпечними точками нині є Північна Корея з її ядерною програмою та Близький Схід, але якщо в першому випадку міжнародна спільнота демонструє єдність, в другому цього бракує.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш на Мюнхенській конференції з безпеки в п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Говорячи про КНДР Гутерреш наголосив, що попри певне покращенням у відносинах між Північчю і Півднем Корейського півострова останніми днями, зберігається реальна загроза ядерного конфлікту.

"Абсолютно важливо зберігати тиск і змусити їх (північних корейців) повернутися за стіл переговорів", - заявив Гутерреш, адже покращення у відносинах між двома Кореями не є центральним питанням, центральне – денуклеаризація. Ця ситуація, за його оцінкою, є першою реальною загрозою ядерного конфлікту після завершення Холодної війни.

Водночас генсек ООН наголосив, що на Близькому Сході є ризик ескалації, та "найгіршого кошмару – війни", наслідки якої "не можливо навіть передбачити". За його словами, ситуація на Близькому Сході – гордіїв вузол, який треба розрубати, і це зробити можливо лише спільними зусиллями. Але єдності немає, особливо в питанні Сирії.

Читайте також: Конфлікт в Україні є однією з найбільших загроз міжнародній безпеці - Ішингер

"Ситуація потребує мобілізації всіх наших сил...Треба забути про наші розбіжності", - закликав він.

Як повідомлялося, Мюнхенська безпекова конференція триватиме з 16 по 18 лютого. Головні питання, що обговорюватимуться на цьогорічному форумі, стосуватимуться майбутнього Європи, трансатлантичних відносин та конфлікту на Близькому Сході.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-