Зміни клімату призведуть до зростання конфліктів – ООН

Зміни клімату призведуть до зростання конфліктів – ООН

Укрінформ
Наслідки глобальних змін клімату на земній кулі, а також інші екологічні проблеми все частіше останнім часом стають каталізатором конфліктних ситуацій.

Таке переконання висловив координатор програми ООН по навколишньому середовищу (ЮНЕП) Махір Алієв, повідомляє Центр новин ООН.

"У величезній кількості сучасних конфліктів так чи інакше простежується екологічна складова", - підкреслив експерт в інтерв'ю, присвяченому питанням безпеки, які будуть розглядатися на конференції в Німеччині.

Читайте також: Зміна клімату прискорює підвищення рівня моря - вчені

За словами Алієва, із зміною клімату населення на певних територіях земної кулі не зможе проживати на цих землях, тож буде змушене шукати більш прийнятні для себе умови.

"При цьому неминуче виникають такі питання, як "кліматична міграція", зіткнення мігрантів з місцевим населенням і так далі. Звідси витікає цілий ряд наслідків, які безпосередньо впливають на питання безпеки: питання водних ресурсів, питання виснаження і різноманітності сільськогосподарських можливостей", - пояснив експерт.

Читайте також: ООН запросила понад $1 млрд на боротьбу з голодом

Для того, щоб протистояти цій тенденції, ЮНЕП підписала угоду про співпрацю з Мюнхенської конференцією. Як відзначили в ООН, це, принаймні, дозволить поглянути на питання забезпечення безпеки з урахуванням екологічної складової.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-