Країни НАТО збільшують видатки на оборону

Країни НАТО збільшують видатки на оборону

Укрінформ
Вісім країн НАТО в нинішньому році витратять на оборону не менше 2 відсотків ВВП, а до 2024 року кількість таких країн збільшиться до 15.

Про це заявив генеральний секретар організації Єнс Столтенберг напередодні зустрічі міністрів оборони країн альянсу в Брюсселі, передає dw.

Наголошується, що НАТО прагне уникнути ослаблення альянсу внаслідок рішення Євросоюзу щодо створення європейського оборонного союзу. Столтенберг привітав дії ЄС, поки вони залишаються "додатковими" по відношенню до зусиль НАТО в цій сфері, і якщо вони не приведуть до створення паралельних конкуруючих структур.

"Дії Євросоюзу у сфері оборони можуть призвести і до посилення НАТО. Але в результаті не повинно вийти так, що при нарощуванні військового потенціалу у країн альянсу поряд зі списком НАТО з'явиться окремий список ЄС", - зазначив Столтенберг у вівторок, 13 лютого.

Читайте також: Столтенберг анонсував створення нових центрів командування НАТО

Він також привітав плани поглиблення співпраці європейських компаній, які виробляють військову техніку, оскільки вони в інтересах усіх членів НАТО.

Вимоги США до країн НАТО збільшити видатки на оборону дають перші результати, повідомив Столтенберг. За його словами, в поточному році вже вісім країн альянсу будуть витрачати 2% ВВП на оборону, і, за останніми прогнозами, кількість таких країн зросте до 15 до 2024 року.

Нагадаємо: у 2014 році тільки в трьох державах альянсу оборонний бюджет перевищував 2 відсотки ВВП. Після приходу до влади президент США Дональд Трамп зажадав, щоб всі країни НАТО, починаючи з 2024 року, витрачали на оборону не менше 2 відсотків ВВП.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-