Бюджет Трампа включає програми дослідження Місяця й Марса

Бюджет Трампа включає програми дослідження Місяця й Марса

1234
Ukrinform
Бюджетна пропозиція президента США Дональда Трампа Конгресу на 2019 фінансовий рік, оприлюднена Білим домом, передбачає виділення мільярдних платежів на розробки програм польотів до Місяця, Марса та інших місій у космосі.

Про це йдеться в тексті 160-сторінкового документа, оприлюдненого в понеділок, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Бюджет підтримує інноваційну та стабільну програму досліджень разом з комерційними й міжнародними партнерами для того, щоб забезпечити повернення людей на Місяць з перспективами довготривалих досліджень та освоєння з подальшими місіями людей на Марс та на інших напрямах", - зазначається в документі.

Читайте також: Трамп презентував стратегію реформ інфраструктури США на $1,5 трлн

Пропозиція забезпечує $2,2 млрд на планетарні дослідження й надає підтримку конкурентним науковим місіям, у тому числі щодо запуску наступного марсоходу. Крім того, передбачається фінансування в розмірі $50 млн для вивчення можливостей отримання геологічних зразків з Марса, "що вже давно є одним із найбільш пріоритетних наукових цілей та ключем до майбутнього вивчення Марса".

Читайте також: Астрономи назвали дату зближення Tesla з Марсом

Крім того зазначається, що в бюджеті передбачено фінансування на програму захисту планети в розмірі $150 млн, що допоможе захистити Землю від потенційно небезпечних астероїдів.

Читайте також: Трамп запросив у Конгресу США рекордні $716 мільярдів на оборону

Загалом же, бюджетна пропозиція президента передбачає виділення NASA $19,6 млрд наступного року, що більше на $500 млн ніж у 2018-му фінансовому році, однак менше на $61 ніж у 2017-му. Крім того, бюджет пропонує скоротити пряме державне фінансування Уряду США на МКС до 2025 року та передбачає виділення $150 для заохочення комерційної складової у можливостях NASA.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-