Ващиковський і Мацеревич втратили посади в уряді Польщі

Ващиковський і Мацеревич втратили посади в уряді Польщі

625
Ukrinform
Глави міністерства закордонних справ та міноборони Польщі Вітольд Ващиковський та Антоній Мацеревич втратили свої посади в новому уряді Матеуша Моравецького.

У президентському палаці відбулася церемонія призначення нових міністрів до уряду РП за участю президента Анджея Дуди, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Вітаю з призначенням на посаду... Обов'язком президента є подякувати тим, хто призначений на посади, і тим, хто пішов у відставку", - заявив Дуда.

Він підкреслив, що упродовж двох років, які залишилися цьому уряду до наступних парламентських виборів, уряд ще повинен виконати багато зобов'язань, взятих на себе партією "Право і Справедливість" (PiS) в 2015 році.

У свою чергу прем’єр-міністр Матеуш Моравецький зазначив, що найголовніше для нього сьогодні - будувати Польщу сильну зовні і безпечну всередині.

Свої посади в уряді втратили також міністр охорони здоров’я Константин Радзівілл, міністр цифризації Анна Стрежинська та міністр екології Ян Шишко.

Читайте також: Пріоритетом Польщі є відновлення територіальної цілісності України - Мацеревич

Замість Мацеревича главою Міноборони став міністр МВС Маріуш Блащак, а главою МВС та адміністрації - віце-маршалок Сейму Йоахім Брудзінський.

Замість Ващиковського главою МЗС став Яцек Чапутович, який донедавна займав посаду заступника глави зовнішньополітичного відомства.

Новим міністром фінансів стала Тереза Червінська, новостворене міністерство підприємництва і технологій очолила Ядвіга Емілевич, міністерство інвестицій та розвитку очолив Єжи Квецінський. Крім того, міністром охорони здоров’я став Лукаш Шумовський, міністром екології - Генрик Ковальчик, а міністром інфраструктури Польщі - Анджей Адамчик.

Фото: PAP

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-