Захід має створити фонд для України з $6 мільярдами на рік - Карпентер

Захід має створити фонд для України з $6 мільярдами на рік - Карпентер

Укрінформ
Ринкові механізми є найбільшим стимулом для реформ, особливо, коли їх посилюють зобов’язання на політичному рівні.

Про це в в статті для Foreign Policy "Україна потребує допомоги США для подолання корупції" пише колишній високопосадовець Пентагону Майкл Карпентер, повідомляє "Голос Америки".

За його словами, прецедентами є такі країни регіону, як Польща, Румунія та Литва.

Карпентер переконаний, що надання протитанкової зброї стало важливим кроком адміністрації Трампа, щоб допомогти Україні захиститись від російської агресії. Зміцнившись, українська армія стала здатною стримувати російські сили - тепер корупція стала найбільшою загрозою суверенітетові України та її євроатлантичним прагненням, зазначає автор статті.

Кремль розуміє це краще за будь-кого, переконаний Карпентер. "Кремлівські стратеги спочатку не могли передбачити, що вторгнення Росії зміцнить національну ідентичність українців, посилить відчуття громадянського обов’язку, особливо серед молоді. Однак, Москва пристосувалась. Там, де не спрацювали танки та міномети, російські політтехнологи розраховують на несмертельну, але більш потужну і підступну зброю – корупцію, щоб послабити Україну зсередини", - пише він.

Читайте також: Javelin для України зміцнять лінію оборони на Донбасі - Карпентер

Дослідник нагадує, що адміністрація Обами надіслала експертів ФБР, Міністерства юстиції США та Державного департаменту, щоб допомогти Україні створити з нуля НАБУ, НАЗК та САП. До того ж, США надавали експертні поради зі створення патрульної поліції в місцевих громадах в Україні.

Колишній віце-президент США Джозеф Байден, наприклад, неодноразово закликав керівників України створити незалежні антикорупційні установи і переслідувати корупцію, згадує він.

Карпентер вважає, що нова адміністрація має використати політичні важелі впливу, доносячи думку про те, що підтримка Заходу базується на умовах: ви або погоджуєтеся боротись з корупцією, або втратите підтримку.

В військовій сфері США зможуть посилити вплив через зміцнення програм тренування. Зараз в цій програмі щорічно бере участь п’ять батальйонів сил піхоти і один батальйон спеціальних сил.

Посилення цих навчань з долученням тренерів найкращої кваліфікації, застосування моделювання бойових дій у відповідності до реалій на Донбасі, війни електронними засобами та безпілотниками, може змінити ситуацію на полі бою набагато сильніше, ніж декілька протитанкових ракет (хоча, зброя також потрібна).

США можуть також закликати європейських партнерів розширити свої дії, закликати країни-члени НАТО надати зброю Україні, вважає дослідник.

Це також означатиме початок серйозних переговорів з ЄС зі створення інвестиційного фонду з західним менеджментом, як інструмент для підтримки більш глибоких антикорупційних реформ.

Для роботи інвестиційного фонду, за оцінками Карпентера, потрібно 6 мільярдів доларів щорічно - достатньо невибагливо в порівнянні з 378 мільярдів доларів, що є в Європейському фонді стратегічних інвестицій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-