Голову карельського

Голову карельського "Меморіалу" під конвоєм привезли у Москву до психіатрів

Укрінформ
Голову карельського "Меморіалу" історика Юрія Дмитрієва, який відкрив урочище Сандармох, перевезли в Москву під конвоєм.

Про це повідомляє "Новая газета".

«Голова карельського «Меморіалу» Юрій Дмитрієв у супроводі трьох чоловіків у цивільному одязі прилетів у Москву», - йдеться в повідомленні.

Раніше стало відомо, що історика 28 січня звільнять під підписку про невиїзд, оскільки міський суд Петрозаводська відмовився подовжувати арешт Дмитрієва. Але одночасно його направили на психіатричне обстеження в інституті імені Сербського в Москві.

На думку адвоката Дмитрієва Віктора Ануфрієва, те, що відбувається свідчить про заздалегідь заготовлений сценарій і викликає побоювання. «Не може бути такого, щоб учора було винесено рішення суду, а вже наступного дня було досягнуто домовленості з інститутом імені Сербського. Тим паче в цьому немає такої гострої необхідності», - сказав Ануфрієв.

Читайте також: Справа голови відділення "Меморіалу": висновки про порно не підтвердились

Як повідомлялося, Юрій Дмитрієв був заарештований у грудні 2016 року. Слідство стверджує, що в період з 2008 по 2015 рік він фотографував свою прийомну доньку без одягу з метою виготовлення порнографії. Сам історик стверджує, що він фотографував дівчинку для спостереження за її фізичним розвитком і звітів перед органами опіки. Повторна експертиза не визнала ці знімки порнографією.

На підтримку 61-річного історика виступали багато російських діячів культури, зокрема музикант Борис Гребенщиков, бард Вероніка Доліна, режисер Андрій Звягінцев, поет Лев Рубінштейн, письменники Людмила Уліцька, Дмитро Биков та інші.

"Меморіал" визнав Дмитрієва політв'язнем, стверджуючи, що кримінальна справа стосовно нього "має політичний мотив і спрямована на те, щоб активіст припинив свою діяльність з увічнення пам'яті жертв сталінських репресій".

Сандармох — лісове урочище в Медвежогірському районі Республіки Карелія, де на площі 10 гектарів під час Великого терору 1937-1938 років розстріляно і поховано понад 9500 людей 58 національностей, у тому числі багато українців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-