На виборах у Каталонії перемогли прихильники незалежності

На виборах у Каталонії перемогли прихильники незалежності

1318
Ukrinform
Позачергові парламентські вибори в Каталонії завершились перемогою прихильників незалежності регіону.

Про це повідомляє DW.

"За підсумками підрахунків 99,9 відсотка бюлетенів перемогу отримали три партії, що виступають за самостійність регіону", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що загалом ці партії отримали 70 зі 135 місць у новому парламенті.

За попередніми офіційними даними, найбільше голосів отримала ліберальна партія "Громадяни", яка виступає за євроінтеграцію та єдність з Іспанією. Її представники отримають 37 депутатських мандатів у парламенті.

Друге і третє місце на виборах посіли сепаратистські партії: партія екс-прем'єр-міністра Каталонії Карлеса Пучдемона "Разом для Каталонії" (34 мандати) і Ліва республіканська партія Каталонії (ERC) (32 місця). Ще чотири мандати отримає партія "Кандидатура народної єдності", яка також виступає за самостійність регіону. Явка на виборах була рекордно високою: на виборчі дільниці прийшли 80 відсотків громадян, що мають право голосу.

"Це результат, який ніхто не може оскаржити. Іспанський уряд зазнав поразки, Рахой (прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой - Ред.) та його союзники програли", - заявив Карлес Пучдемон із Бельгії, де він перебуває через порушену проти нього в Іспанії кримінальну справу.

Читайте також: На виборах у Каталонії чекають історичний рекорд

В Європейській Комісії вже повідомили, що результати виборів не вплинуть на позицію Брюсселя щодо ситуації в Іспанії.

Політична криза в Каталонії почалася 1 жовтня 2017 року, коли в регіоні відбувся референдум про незалежність. Уряд Іспанії оголосив плебісцит незаконним. Понад 90 відсотків осіб, які взяли в ньому участь, підтримали незалежність регіону від Іспанії. При цьому явка виборців становила лише близько 43 відсотків. Мадрид розпустив парламент і уряд Каталонії після того, як парламент регіону ухвалили декларацію про незалежність від Іспанії. Центральний уряд запровадив пряме управління регіоном.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-