Румунію відправили за "судовим рецептом" у Венеціанську комісію

Румунію відправили за "судовим рецептом" у Венеціанську комісію

1369
Ukrinform
Ухвалені парламентом Румунії зміни до системи правосуддя можуть перекреслити досягнутий країною прогрес у сфері створення засад правової держави.

Про це йдеться у спільному комюніке посольств Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Нідерландів та Швеції у Бухаресті, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Ми, представники держав-партнерів Румунії в Європейському Союзі, визнаємо, що за останні десять років Румунія досягла істотного прогресу у створенні засад правової держави. Разом із тим, ми глибоко переконані, що ухвалені парламентом Румунії закони про реформу системи правосуддя, а також внесені поправки у кримінальне законодавство, ризикують перекреслити досягнутий країною прогрес", - йдеться у комюніке.

Дипломати закликають румунських політиків утриматися від дій, здатних ослабити засади незалежного правосуддя і боротьбу з корупцією, і рекомендують парламентаріям звернутися за відповідними рекомендаціями у Венеціанську комісію.

Читайте також: Президент Румунії побоюється санкцій ЄС через "поправки у правосудді"

У четвер, 21 грудня, парламент Румунії завершив обговорення і затвердження ряду законодавчих поправок до системи правосуддя, у тому числі і в кримінальне законодавство.

Частина поправок передбачає пом'якшення покарання для корупціонерів.

Відповідно до внесених парламентом змін, істотно обмежується право президента призначати суддів і прокурорів, а також керівника Спеціального управління по боротьбі з порушеннями у судовій системі. Поправками передбачено також обмеження у правах суддів і прокурорів, які будуть зобов'язані підкорятися парламенту.

Проти внесення поправок до системи правосуддя виступають і учасники акцій протесту, які щонеділі проходять всією країною. Маніфестанти висловлюють своє невдоволення тим, що правляча коаліція на чолі з Соціал-демократичною партією, не прислухавшись до голосу протестуючих, почала обговорення поправок до системи правосуддя.

Раніше своє занепокоєння поправками висловив і Державний департамент США, який закликав румунських парламентарів відмовитися від цієї ініціативи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-