Румунією прокотилася хвиля протестів: на вулиці вийшли судді й прокурори

Румунією прокотилася хвиля протестів: на вулиці вийшли судді й прокурори

Відео
1077
Ukrinform
Більшість суддів і прокурорів Румунії в понеділок, 18 грудня, протестують проти внесення поправок в систему правосуддя.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Ми вийшли на акцію протесту, щоб висловити свою незгоду з тим, що парламентарії розпочали обговорення та внесення поправок в систему правосуддя без того, щоб проконсультуватися з нами і без урахування думки Вищої ради магістратури, яка дала негативний висновок щодо парламентських поправок", - заявив суддя з міста Констанца Маріус Настасія.

Читайте також: У Польщі прийняли скандальний закон щодо Верховного суду

На думку більшості учасників маніфестацій, єдиний вихід із ситуації - оскаржити ці поправки в Конституційному суді.

Акції протесту проходять в Бухаресті, Констанці, Клужі, Браїлові та інших великих містах країни.

Як повідомляв Укрінформ, акції протесту проти внесення поправок в систему правосуддя проходять і під егідою громадських організацій. Маніфестанти висловили невдоволення тим, що правляча коаліція на чолі з Соціал-демократичною партією, не прислухавшись до голосу протесту, розпочала обговорення в парламенті ряду законодавчих актів щодо внесення поправок в систему правосуддя.

Відповідно до поправок істотно обмежується право президента призначати суддів і прокурорів, а Юридична інспекція переводиться в підпорядкування міністру юстиції (раніше ця структура була підпорядкована виключно Вищій раді магістратури). Поправками передбачено також обмеження в правах суддів і прокурорів, які будуть зобов'язані підкорятися парламенту.

Фото: romaniatv.net

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-