Сутички в Ізраїлі: 4 палестинців загинули, понад 150 - поранені

Сутички в Ізраїлі: 4 палестинців загинули, понад 150 - поранені

Укрінформ
Четверо палестинців загинули від вогнепальних поранень в п'ятницю, 15 грудня, під час зіткненнях з ізраїльтянами на тлі чергової хвилі протестів, пов'язаних з рішенням Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на Міністерство охорони здоров'я Палестинської національної адміністрації.

"Більшість жертв зафіксовані в Смузі Гази, де тисячі палестинців кидали камінням у ізраїльських солдатів через укріплену огорожу. За словами медиків, там загинули двоє протестувальників, один з яких був в інвалідному візку, ще 150 отримали поранення. Крім того, двоє протестувальників загинули, ще 10 отримали поранення унаслідок стрілянини з боку ізраїльських силовиків на Західному березі річки Йордан", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Сутички в Єрусалимі: палестинці повідомляють про десятки поранених

За добу також близько 400 палестинців дістали поранення.

Як повідомляв Укрінформ, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно заявив про визнання Єрусалима столицею Держави Ізраїль та намір перенести американське посольство з Тель-Авіва в це місто.

Ліга арабських держав засудила рішення Вашингтона як таке, що "посилює напругу, розпалює гнів і загрожує занурити регіон у ще більше насильство і хаос". Резолюцію підтримали і деякі союзники США - ОАЕ, Саудівська Аравія та Йорданія.

Через рішення Трампа про Єрусалим 7 і 8 грудня у місті та на палестинських автономних територіях відбулися зіткнення демонстрантів з ізраїльськими силовиками.

Ізраїль анексував Східний Єрусалим під час Шестиденної війни 1967 року, проте досі міжнародна спільнота не визнавала його частиною Ізраїлю. Всі іноземні посольства в Ізраїлі розміщені в Тель-Авіві.

Читайте також: Ердоган спробує в ООН скасувати рішення Трампа щодо Єрусалима

Палестинці хочуть, щоб Східний Єрусалим став столицею їх майбутньої Палестинської держави, створення якої передбачається політикою "двох держав для двох народів".

Відповідно до Ізраїльсько-палестинських мирних угод 1993 року, остаточний статус Єрусалима ще належить визначити на фінальних етапах мирних переговорів.

Місто Єрусалим має виняткове значення як для Ізраїлю, так і для палестинців. Саме там знаходяться місця, святі відразу для трьох монотеїстичних релігій - ісламу, християнства та іудаїзму.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-