Лідери ЄС не змогли домовитися з питання мігрантів

Лідери ЄС не змогли домовитися з питання мігрантів

Укрінформ
Учасники самиту Євросоюзу, який проходить у Брюсселі, не зуміли досягти прогресу в обговоренні міграційної політики.

Про це повідомила після закінчення першого дня саміту в ніч на п'ятницю, 15 грудня, канцлер ФРН Ангела Меркель, повідомляє Deutsche Welle.

"З цього питання позиції не змінилися", - заявила Меркель.

Вона підкреслила, що перед європейськими політиками стоїть "чітке завдання" до червня 2018 року продовжувати роботу над вирішенням цієї проблеми.

Водночас Меркель повідомила про певний прогрес у справі захисту зовнішніх кордонів ЄС, зокрема завдяки угодам з Туреччиною і співробітництву з Лівією. Однак, за її словами, тут необхідна "внутрішня солідарність". Канцлер ФРН зазначила також, що незадоволена "простою констатацією того, що варіанти рішення міграційної проблеми, які існували до цього часу, не спрацювали.

Читайте також: Лідери ЄС схвалили продовження санкцій проти Росії

28 країн Євросоюзу вже кілька років не можуть прийти до згоди з низки питань, що стосуються проблем біженців. Суперечку, в першу чергу, викликає питання, як у випадку нової міграційної кризи допомогти державам, які візьмуть основну масу біженців. Єврокомісія і деякі країни, включаючи Німеччину, виступають за такий варіант перерозподілу, який включав би в себе обов'язок приймати біженців, щонайменше при різкому збільшенні їх потоку. Проте Польща, Угорщина і Чехія відкидають будь-яку форму примусу у цьому питанні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-