Штати готові до діалогу з КНДР без попередніх умов - Тіллерсон

Штати готові до діалогу з КНДР без попередніх умов - Тіллерсон

1271
Укрінформ
Сполучені Штати готові розпочати переговори про ядерне роззброєння Північної Кореї без попередніх умов.

Про це, як передає AFP, заявив у вівторок державний секретар Рекс Тіллерсон.

"Ми готові провести першу зустріч без передумов", - зауважив глава Держдепартаменту США під час заходу в "Атлантичній раді" щодо кризи на Корейському півострові.

"Давайте просто зустрінемося й поговоримо, якщо хочете, про погоду, а також про те, чи буде це (переговори – ред.) за "квадратним столом" або "круглим столом", якщо вас це цікавить", - висловився образно глава Держдепу. Після цього, за його словами, треба обговорити дорожню карту, по якій можна буде просуватися далі.

Читайте також: Дипломатія – складна річ: Тіллерсон не знайшов "перемог" у своїй роботі

Це, вочевидь, відображає пом'якшення позиції США щодо готовності діалогу з режимом КНДР, зазначає видання. Раніше офіційний Вашингтон вимагав, щоб режим Кім Чен-Ина спочатку продемонстрував готовність обговорювати відмову від свого ядерного арсеналу.

Проте, у своєму виступи Тіллерсон все ж зазначив, що дипломатичний і економічний тиск США на Північну Корею завершиться рівно тоді, коли "впаде перша бомба". Держсекретар США підкреслив, що Вашингтон "просто не може прийняти" озброєну ядерним потенціалом Північну Корею, і що президент Трамп "має намір добитися, щоб вони були позбавлені ядерної зброї, яка могла би досягати берегів Сполучених Штатів".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-