Влада КНДР посилила контроль за громадянами - ООН

Влада КНДР посилила контроль за громадянами - ООН

1436
Укрінформ
Випробування ядерної зброї і запуски ракет призвели до ще більшої ізоляції КНДР і посилення порушень прав людини в країні.

Про це членам Ради Безпеки заявили помічник Генерального секретаря Мирослав Йєнча і Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн, повідомляє Центр новин ООН.

«Немає жодних ознак того, що з часу виходу доповіді Незалежної комісії з розслідування у 2014 році ситуація хоч скільки-небудь змінилася. Автори доповіді, зваживши всі факти, дійшли висновку, що в КНДР скоюються злочини проти людяності», - зазначив Йєнча.

Більше того, ситуація тільки погіршилася. За словами Верховного комісара ООН з прав людини, зростання напруженості у сфері безпеки обернулося посиленням контролю за пересуванням людей і новими утисками свободи слова та політичних прав. В ООН надходять повідомлення про трагічну долю тих, кого повернули в Північну Корею.

Наприклад, за повідомленнями, Китай депортував 70 осіб, включаючи жінок і дітей, на тій підставі, що вони є «економічними мігрантами». Повернених поміщають в табори, катують, б'ють, позбавляють їжі і піддають сексуальному насильству.

Читайте також: ООН: Ситуація з Північною Кореєю є найбільш небезпечною у світі

«До нашого Управління постійно надходять повідомлення про те, що люди, які перетинають кордон, мають при собі отруту – на той випадок, якщо їх затримають. Є відомості про те, що в липні ціла сім'я вчинила самогубство, коли її збиралися переправити назад в КНДР», - повідомив Зейд Раад аль-Хусейн.

Мирослав Йєнча нагадав, що Пхеньян несе відповідальність за захист власних громадян від злочинів, які, відповідно до міжнародного права, вважаються найбільш тяжкими. Водночас помічник Генерального секретаря підкреслив, що при бездіяльності уряду ця відповідальність лягає на міжнародне співтовариство, яке має врахувати наслідки ситуації в країні для всього регіону.

Верховний комісар з прав людини привернув увагу до скрутного соціально-економічного становища північнокорейців. Брак продовольства частково зумовлений великими витратами на озброєння, а також тим, що умовою відносного благополуччя є лояльність уряду.

Читайте також: Південна Корея ввела нові санкції проти КНДР

Зейд Раад аль-Хусейн підкреслив, що допомога, яку ООН надає 13 мільйонам найбільш нужденних жителів країни, в буквальному сенсі рятує їх від голодної смерті.

Але навіть ці заходи можуть бути зведені нанівець наслідками санкцій, пише Центр новин ООН. В якості прикладу головний правозахисник ООН навів контроль за міжнародними банківськими переказами, які гальмують здійснення гуманітарних операцій ООН, позбавляючи таким чином продовольства, медичної та інших видів допомоги тих, хто її потребує.

Зейд Раад аль-Хусейн закликав Раду Безпеки провести оцінку впливу санкцій та вжити заходів щодо мінімізації їх гуманітарних наслідків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-