Уряд Британії рекомендує усім відомствам видалити

Уряд Британії рекомендує усім відомствам видалити "Касперського"

Укрінформ
Британський уряд випустив нове попередження про ризики для безпеки при використанні російського антивірусного програмного забезпечення «Лабораторії Касперського».

Про це повідомляє ВВС

«Національний центр кібербезпеки направив всім урядовим відомствам попередження щодо використання продуктів «Лабораторії Касперського» для систем, пов'язаних з національною безпекою», - йдеться у повідомленні.

Агентство з кібербезпеки Британії вважає, що програмне забезпечення може бути використане російським урядом.

Читайте також: Касперський назвав "випадковою" крадіжку даних Агентства нацбезпеки США

Як зазначається, антивірусне програмне забезпечення, яке продає «Лабораторія Касперського», вимагає широкого доступу до файлів на комп'ютерах та в мережах для сканування шкідливого коду. Також потрібна можливість спілкуватися з компанією, щоб отримувати оновлення та ділитися даними про те, що програма знаходить.

Однак занепокоєння полягає в тому, що це може бути використано російською державою для шпигунства.

Чиновники кажуть, що рішення національного центру кібербезпеки базується на аналізі ризиків, а не на тому, що такі шпигунські дії вже відбулися.

«Враховуючи оцінку того, що росіяни проводять кібератаки проти Великої Британії, ми вважаємо, що деякі урядові та критичні національні системи перебувають у зоні підвищеного ризику», - сказав технічний директор центру Іан Леві.

18 вересня Сенат США проголосував за заборону використання програмного забезпечення «Лабораторії Касперського» федеральними установами, пославшись на те, що ця компанія може бути інструментом Кремля і загрозою для національної безпеки. Ця поправка надала законодавчої чинності рішенню адміністрації Дональда Трампа, яке зобов'язувало раніше всі цивільні держустанови видалити софт Касперського зі своїх інформаційних мереж.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-