Тіллерсон на прикладі України пояснив, як важлива енергобезпека Європи

Тіллерсон на прикладі України пояснив, як важлива енергобезпека Європи

1742
Ukrinform
Нещодавні події, пов'язані з "газовим" шантажем України з боку Російської Федерації, підтвердили важливість зміцнення енергетичної безпеки цілої Європи та зменшення її залежності від одного постачальника.

На цьому наголосив, виступаючи у вівторок у Вашингтоні, державний секретар США Рекс Тіллерсон, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Криза в Україні також дала чітко зрозуміти, як поставки енергоресурсів можуть бути використані в якості політичної зброї", - зазначив глава зовнішньополітичного відомства США.

Він підкреслив, що Сполучені Штати, зі свого боку, лібералізували правила щодо експорту газу LNG та корисних копалин з метою зміцнення енергетичної безпеки Європи, "надавши доступ до надійних, доступних, різноманітних та безпечних джерел енергії, до цих фундаментальних для національної безпеки цілей".

Тіллерсон наголосив, що Америка забезпечила диверсифікацію енергоджерел європейським партнерам та має намір іти далі в цьому напрямі.

Читайте також: США влаштує лише повне відновлення суверенітету України - Тіллерсон

"Сполучені Штати продовжать підтримувати проекти з розбудови європейської інфраструктури, такі як завод з прийому газу LNG в Польщі, а також інтерконнектори в Греції і Болгарії", - зазначив держсекретар. За його словами, необхідно добитися, щоб "жодна країна за межами Європейського енергетичного союзу не могла використовувати свої ресурси або свою позицію на глобальному енергетичному ринку для того, щоб вимагати чогось від інших країн".

Глава Державного департаменту США також зауважив, що офіційний Вашингтон продовжує розглядати подальший розвиток трубопроводів "Північний потік -2" та TurkStream як нерозсудливий. "Вони лише підвищать домінування на ринку з боку єдиного постачальника (енергоносіїв – ред.) у Європу", - заявив державний секретар США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>