Кремль здійснив ще одну спробу звузити простір для незалежних голосів - ЄС

Кремль здійснив ще одну спробу звузити простір для незалежних голосів - ЄС

1845
Ukrinform
У ЄС розцінюють новий російський закон, який дозволяє прирівнювати ЗМІ до "іноземних агентів", як такий, що загрожує свободі та незалежності медіа і доступу до інформації. 

Про це йдеться у заяві зовнішньополітичної служби Євросоюзу, оприлюдненій у неділю, повідомляє DW.

"(Це) ще одна спроба звузити простір для незалежних голосів у Росії", - йдеться у документі.

Як зазначається, Євросоюз має "давню та чітку позицію" щодо чинного російського законодавства про визнання неурядових організацій (НУО) "іноземними агентами". Ця позиція полягає в тому, що штрафи, перевірки і стигматизація таких організацій "роблять ще жорсткішими обмеження основних свобод в Росії, споживають обмежені ресурси НУО та перешкоджають створенню незалежного громадянського суспільства в країні", наголошується у заяві.

Читайте також: Кремль намагається розіграти "українську карту" на свою користь - Агнєшка Голланд

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін 25 листопада підписав закон, який дозволить прирівнювати ЗМІ до "іноземних агентів", якщо вони прямо або непрямо фінансуються з-за кордону.

У російської Ради з прав людини виникла низка претензій до тексту закону і процедури його ухвалення. Там наголосили, що нові зміни до законодавства не вказують жодних інших підстав для визнання ЗМІ іноземним агентом, окрім фінансування з іноземних джерел.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>