Відсторонений Пучдемон не хоче бути біженцем

Відсторонений Пучдемон не хоче бути біженцем

779
Ukrinform
Екс-лідер Каталонії Карлес Пучдемон готовий зустрітися з прем'єр-міністром Іспанії Маріано Рахоєм, але переговори мають проходити у Брюсселі.

Про це він заявив в інтерв'ю німецькій радіостанції Deutschlandfunk, повідомляє DW.

"Відсторонений від влади лідер Каталонії Карлес Пучдемон заявив про готовність зустрітися з главою уряду Іспанії Маріано Рахоєм. На його думку, такі переговори необхідні та мають відбутися у Брюсселі, де нині перебуває Пучдемон разом із кількома екс-міністрами свого уряду", - йдеться у повідомленні.

На думку Пучдемона, у Каталонії існує політична проблема, вирішувати яку слід шляхом переговорів. "Що заважає іспанському уряду визнати, що тут ідеться про політичну проблему, і тому ми потребуємо політичних рішень?" - запитує він.

У цьому контексті відсторонений лідер Каталонії закликав покласти край "поліцейським заходам" у регіоні. Йдеться, зокрема, про затримання екс-посадовців Каталонії, яких іспанська прокуратура обвинувачує в заколоті, непокорі владі та розтраті державних коштів.

Пучдемон закинув центральному уряду в Мадриді відсутність пропозицій для розв'язання кризи в Каталонії, але допускає можливість порозуміння з Мадридом: "Ми сказали: ми почуємо вашу пропозицію, якщо ви почуєте нашу! І, можливо, на основі взаємного визнання ми досягнемо прогресу і знайдемо компроміс, який нас влаштує".

Каталонський політик знову заявив, що не має наміру просити політичного притулку в Бельгії. Він нагадав, що добровільно здався бельгійській поліції після того, як Мадрид видав європейські ордери на арешт членів каталонського уряду з ним на чолі.

Політик стверджує, що не намагається уникнути правосуддя. Водночас на запитання, чи готовий він опинитися у в'язниці, якщо суд у Бельгії схвалить його екстрадицію до Іспанії, Пучдемон відповів, що "не має альтернативи" і "не хотів би бути біженцем", але прагне захистити свої права.

Читайте також: Мадрид готовий обговорити більшу фінансову автономію для Каталонії - ЗМІ

Як відомо, бельгійська прокуратура вимагає екстрадиції до Іспанії Пучдемона та ще чотирьох екс-міністрів його уряду. Суд першої інстанції у Брюсселі протягом 90 днів має ухвалити рішення про те, чи слід виконувати європейські ордери на арешт щодо цих політиків.

Наприкінці жовтня Іспанія розпустила парламент і уряд Каталонії після того, як регіональні законодавці ухвалили декларацію про незалежність. Нові вибори до каталонського парламенту заплановані на 21 грудня.

1 жовтня в Каталонії відбувся референдум, який уряд Іспанії вважає незаконним. Понад 90 відсотків осіб, які взяли у ньому участь, підтримали незалежність регіону від Іспанії. Явка виборців становила близько 43 відсотків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-