Лукашенко не поїде на саміт "Східного партнерства", бо європерспектива не потрібна

Лукашенко не поїде на саміт "Східного партнерства", бо європерспектива не потрібна

1002
Ukrinform
Президент Білорусі Олександр Лукашенко не поїде на саміт "Східного партнерства", який відбудеться у Брюсселі 24 листопада.

Про це стало відомо з коментаря заступника начальника управління інформації МЗС Білорусі Андрія Шупляка.

"Делегацію Білорусі на саміті у Брюсселі очолить міністр закордонних справ Володимир Макей", - йдеться у повідомленні.

Представник МЗС зазначив, що білоруською стороною з вдячністю сприйнято запрошення відвідати саміт на рівні глави держави, що відображає прогрес у відносинах Білорусі з ЄС і перехід після довгого періоду розбіжностей у новий стан взаємодії з ЄС як досить важливим сусідом, партнером з вирішення питань міжнародної безпеки в Європейському регіоні та розширення торговельної та інвестиційної взаємодії країн ЄС з Білоруссю.

За його словами, на даний час "Східне партнерство" ЄС здебільшого є форматом співпраці, в якій країни-партнери домагаються визнання європейської перспективи.

"Білорусь не ставить перед собою такої мети, проте виступає за збереження і розвиток "Східного партнерства" ЄС як інструменту розвитку взаємодії, що не політизується, направленої не проти когось, а на вирішення спільних проблем і питань, що стоять перед народами і державами нашого регіону", - заявив представник МЗС.

Читайте також: Поведінка Білорусі може відновити призупинені санкції США - експерт

Раніше повідомлялося, що організатори саміту "Східного партнерства" від ЄС, який відбудеться 24 листопада в Брюсселі, направили офіційне запрошення взяти участь у зустрічі високого рівня президенту Білорусі Олександру Лукашенку.

При цьому ЄС тільки в лютому 2016 року скасував санкції проти 170 білоруських посадових осіб, включаючи Лукашенка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-