ООН відзначає різке зростання захворюваності на СНІД в Росії

ООН відзначає різке зростання захворюваності на СНІД в Росії

1216
Ukrinform
Об'єднана програма ООН з ВІЛ-СНІДу (UNAIDS) зафіксувала істотне зростання захворюваності на СНІД у Східній Європі та середній Азії, причому переважний відсоток інфікованих припадає на Росію.

Про це йдеться в доповіді UNAIDS, опублікованої в понеділок, повідомляє Центр новин ООН.

"В Азії та у Східній Європі зростає кількість нових випадків зараження вірусом імунодефіциту. З 2010 року їх кількість збільшилася на 60%, а смертність зросла на 27%. 90% нових випадків ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії припадає на Росію", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: В російських школах заборонили говорити про презервативи

При цьому, як відзначили в UNAIDS, Росія заявила про наміри взяти ситуацію під контроль.

В ООН також поінформували, що сьогодні 21 млн ВІЛ-інфікованих у всьому світі отримують антиретровірусну терапію.

"Це означає, що ці люди не тільки можуть вести продуктивне життя, але і навряд чи передадуть ВІЛ-інфекцію іншим", - наголошується в доповіді.

Читайте також: У США створили антитіло, що нейтралізує 99% штамів ВІЛ

Разом з тим, підкреслюється, що ліками належить забезпечити ще 17 млн людей, які цього потребують, включаючи 919 тис. дітей.

Нагадаємо: ООН поставила перед собою завдання ліквідувати ВІЛ як загрозу громадській охороні здоров'я до 2030 року. У UNAIDS однак зазначають, що це можливо лише за умови адекватного фінансування заходів з профілактики, лікування та догляду за хворими. На сьогодні дефіцит коштів становить 7 млрд доларів США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-