У російських школах заборонили говорити про презервативи

У російських школах заборонили говорити про презервативи

528
Ukrinform
Міністерство освіти та науки Росії зажадало від організаторів онлайн-уроку з профілактики ВІЛ не використовувати слово "презерватив" і "говорити про моральність, щоб уникнути слизьких тем". Організатори відмовилися підкорятися.

Про це "Комерсантові" розповів керівник проекту відкритих уроків Сергій Буланов.

"Центр сучасних освітніх технологій продовжить займатися підготовкою заходу, але має намір надалі орієнтуватися на експертів Мінохоронздоров'я і Росспоживнагляду, а не на замовників з Міністерства освіти", - сказав Буланов.

За його словами, напередодні через вимоги чиновників було зупинено робочу нараду з підготовки відкритого уроку, який повинен відбутися 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Організаторам "рекомендували говорити про моральність, щоб піти від слизьких тем". Буланов уточнив, що "тема досить широко представлена у шкільній освіті, але нині Міністерство освіти зайняло дивну позицію, засновану на підміні профілактики ВІЛ (а це переважно питання особистої гігієни) профілактикою моральних цінностей".

Читайте також: У Росії заборонили нехарчову продукцію на спирті

Крім того, прирівнювання ризиків зараження лише до асоціальної поведінки некоректно й неправильно, вважає експерт: "30% інфікованих жінок заразилися від єдиного у своєму житті партнера - чи можемо ми їм докорити в асоціальній поведінці? ВІЛ-позитивні підлітки, які заражені з народження, - не асоціальний спосіб життя".

Сергій Буланов - виконавець проекту відкритого уроку, керівник групи некомерційних організацій, що реалізовують проекти у сфері освіти й суміжних областях.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-