Ромпей: Рішучість Туреччини вступити до ЄС - сумнівна

Ромпей: Рішучість Туреччини вступити до ЄС - сумнівна

5141
Ukrinform
Туреччина зацікавлена у зближенні із ЄС, але не надто рішуче налаштована у набутті повного членства.

Таку думку під час перебування у Канаді висловив колишній голова Європейської Ради (2010-2014) Герман ван Ромпей, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я переконаний, що Туреччина прагне зближення із ЄС, особливо із економічних причин, але не впевнений, що вона дійсно рішуче налаштована набути членство», - сказав Ромпей.

Читайте також: Туреччина завершила процедуру закупівлі російських С-400

За його словами, турки вважають себе «дуже особливими» і відчувають глибокі сентименти до власної історії.

«Національна гордість, давня велична історія не дозволяє їм зайняти місце у Європейській Раді поруч із прем'єр-міністром Люксембургу, Латвії, Бельгії й ряду інших країн», - зазначив колишній голова Європейської Ради.

Читайте також: Євросоюз скоротить допомогу Туреччині на €105 мільйонів

На його переконання, у випадку наявності довіри у відносинах між ЄС та Туреччиною, ці питання могли б бути обговорені, але наразі довіри немає.

«Якщо існує довіра, то можна порушити ці чутливі питання і сказати: ми рухаємося у глухий кут, тож давайте ліпше обговоримо, як нам зблизитися, адже ми обоє – партнери по НАТО і так далі. Однак, із цілого ряду причин довіри більше немає», - зауважив Ромпей.

Він додав, що події, які мали місце вже після набуття Туреччиною статусу кандидата до ЄС «не надихають».

Читайте також: Ердоган засумнівався, чи варто довіряти НАТО

Нагадаємо: Туреччина набула офіційного статусу кандидата на вступ до ЄС у 1999 році, однак перемовини із цього приводу розпочалися лише у 2005 році. З того часу значного прогресу в них досягнуто не було.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>