Радбез ООН не підтримав російський проект резолюції щодо Сирії

Радбез ООН не підтримав російський проект резолюції щодо Сирії

Укрінформ
Сім держав-членів Ради Безпеки ООН, у тому числі Україна, виступили проти російського проекту резолюції щодо подальшої роботи Спільного механізму ООН-ОЗХЗ з розслідування хімічних атак у Сирії після того, як РФ заблокувала пропозицію США по цьому питанню.

Більш детально про це в коментарі Укрінформу розповів Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

"По-перше, російський проект є спробою підірвати незалежність Спільного механізму зі встановлення фактів застосування хімічної зброї в Сирії", - зауважив український дипломат.

По-друге, за його словами, "резолюція РФ створювала штучні перепони для проведення майбутніх незалежних розслідувань", оскільки в попередніх висновках Спільного механізму вже було оголошено про причетність уряду Асада до хімічних атак.

По-третє, продовжив Єльченко, проект росіян не був обговорений серед членів Ради Безпеки ООН, що вказує на фактичну відсутність зацікавленості його авторів в ухваленні документа. "Це прямо дисонує із зусиллями делегації США, яка врахувала у своєму проекті майже всі пропозиції членів Радбезу" – підкреслив глава Української місії.

Читайте також: Росія в ООН заблокувала продовження розслідування хіматак у Сирії

Єльченко також заявив, що "Україна не підігруватиме російському сценарію, який має на меті за будь-яку ціну відвести від відповідальності причетних до тяжких злочинів у Сирії".

Як повідомляв Укрінформ, раніше в четвер Росія скористалася правом вето під час голосування американського проекту резолюції щодо продовження мандату Спільного механізму ООН-ОЗХЗ, який завершується о 0.00 в ніч на п'ятницю за часом по Нью-Йорку. Це було десяте російське вето на сирійському напрямі.

Фото: UN Photo/Evan Schneider

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-