Сирійське питання в ООН: український дипломат сказав, хто крім Росії голосував проти

Сирійське питання в ООН: український дипломат сказав, хто крім Росії голосував проти

1642
Ukrinform
Російська делегація у вівторок цілком прогнозовано заблокувала проект резолюції Ради безпеки ООН щодо продовження ще на рік мандату Спільного механізму ООН-ОЗХЗ з розслідування фактів застосування хімічної зброї в Сирії.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

"Минулої п'ятниці делегація США при ООН внесла на розгляд Ради безпеки проект резолюції щодо продовження мандату Спільного механізму ООН - ОЗХЗ (Організації з питань захисту від хімічної зброї - ред.) з розслідування фактів застосування хімічної зброї в Сирії. Україна виступила як один із співавторів цього документа", - зауважив він.

Росія "скористалася своїм правом вето як постійний представник Ради безпеки", заблокувавши таким чином проект резолюції. "Це вже було дев'яте російське вето впродовж шести років на сирійському напрямку", - уточнив Ніколенко.

Як зауважив дипломат, "позиція РФ була прогнозованою". За його словами, протягом останніх днів "Росія робила заяви про те, що виступатиме проти".

"До фактичного закінчення мандату спільного механізму – 16 листопада – ще залишається певний час, і ми сподіваємося, що продовження роботи цього незалежного і унікального органу з розслідування хімічних злочинів у Сирії не стане заручником позиції однієї держави" – підкреслив представник української місії при ООН.

Читайте також: Хіматаки у Сирії: Росія в ООН заблокувала розслідування

Постійний представник Росії при ООН посол Василь Небензя виступив із критикою Спільного механізму ООН, однак утримався від заяв щодо завершення його мандату. Натомість він запропонував змінити мандат ОЗХЗ.

Разом з Росією також "проти" проголосувала Болівія. Одинадцять держав включно з Україною підтримали документ. Китай і Казахстан утрималися. Для того, щоб документ був прийнятий, за нього мають проголосувати щонайменше дев’ять (із п’ятнадцяти) членів Ради безпеки ООН, у тому числі всі п’ятеро постійних членів (США, Велика Британія, Франція, Китай і Росія) не повинні голосувати "проти".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>