Меркель не поспішає вітати переможців виборів у Чехії

Меркель не поспішає вітати переможців виборів у Чехії

Укрінформ
Канцлер ФРН поки що не привітала Андрія Бабиша, партія якого ANO перемогла на парламентських виборах, що відбулися 20-21 жовтня в Чехії.

Про це сказав офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вона ще не привітала, ми хочемо зараз почекати формування уряду», - зауважив представник Меркель.

Він сказав, що федеральний уряд взяв до відома «істотні зміни у вподобаннях чеських виборців». Для європейських партнерів Чехії залишається тепер чекати формування уряду, зазначив Зайберт.

При цьому він запевнив, що Чехія була і буде важливим партнером в ЄС і НАТО, і лідер ANO Бабиш послався на це після оголошення результатів виборів. У Берліні виходять з того, що й співпраця між Німеччиною і Чехією залишатиметься тісною, конструктивною і довірчою.

Читайте також: Переможець виборів в Чехії розповів про плани формування уряду

Як раніше повідомлялося, рух ANO (Акція невдоволених громадян) переміг на виборах до нижньої палати парламенту ЧР з 29,64% голосів. Ця партія стоїть на чітких антимігрантських позиціях і проти переходу республіки на євро, що йде врозріз з лінією Берліна. Формування уряду в Чехії стикнеться з труднощами, оскільки інші партії раніше заявляли, що не увійдуть до кабінету, якщо керувати ним буде людина, яка перебуває під слідством, а проти Бабиша нині проводяться відразу декілька розслідувань, у тому числі з приводу нецільового використання коштів ЄС.

Зазначимо, що після парламентських виборів в Австрії, які відбулися кількома днями раніше, канцлер ФРН Меркель привітала лідера Народної партії Себастьяна Курца, який переміг на них, відразу і до того ж першою серед європейських лідерів, не чекаючи формування уряду. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-