США офіційно оголосили про вихід із ЮНЕСКО

США офіційно оголосили про вихід із ЮНЕСКО

Укрінформ
Сполучені Штати у четвер оголосили про своє рішення вийти з ЮНЕСКО, Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури.

Про це йдеться в офіційній заяві речниці Державного департаменту США Хізер Науерт.

"12 жовтня Державний департамент Сполучених Штатів повідомив генеральному директору ЮНЕСКО Ірині Боковій про рішення США вийти з організації та про намір створити постійну місію спостерігачів в ЮНЕСКО", - йдеться у заяві.

Зазначається, що таке рішення далося нелегко та відображає занепокоєння з боку США у зв’язку зі збільшенням заборгованості в ЮНЕСКО, необхідність проведення фундаментальних реформ в організації та через продовження антиізраїльської позиції в організації.

У заяві також додається, що США дали зрозуміти  генеральному директорові ЮНЕСКО своє бажання продовжувати перебувати в ЮНЕСКО як держава-спостерігач, яка не є членом організації, з метою внеску в погляди, перспективи та досвід США щодо деяких важливих питань, що їх здійснює організація, включаючи захист світової спадщини, захист свободи преси та сприяння науковому співробітництву та освіті.

Так, відповідно до Статті II (6) Конституції ЮНЕСКО, вихід США з організації набуде чинності 31 грудня 2018 року. До цього часу Сполучені Штати залишатимуться повноправним членом ЮНЕСКО.

Читайте також: Штати планують оголосити про вихід з ЮНЕСКО - ЗМІ

Напередодні повідомлялося, що Сполучені Штати планують вийти з ЮНЕСКО, Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури з метою заощадження коштів та в знак протесту проти антиізраїльської позиції організації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-