У М'янмі спалили близько 200 сіл мусульман рохінджа

У М'янмі спалили близько 200 сіл мусульман рохінджа

1022
Ukrinform
У М'янмі спалено близько 200 сіл мусульман народності рохінджа, операція сил безпеки супроводжується масовими вбивствами, тортурами.

Про це членам Ради з прав людини повідомив голова місії зі встановлення фактів Марзукі Дарусман, повідомляє центр новин ООН.

Зокрема, сказано, що в М'янмі розгортається серйозна криза, що терміново потребує уваги. За наявними повідомленнями, операція сил безпеки на півночі штату Ракхайн супроводжується масовими вбивствами, тортурами і сексуальним насильством. Військові знищують цілі села, де проживали рохінджа: згідно із супутниковими даними, спалено близько 200 сіл.

Читайте також: Бангладеш заполонили біженці з М’янми

"Надходять повідомлення про те, що територія біля кордону з Бангладеш замінована, і ті, хто намагається врятуватися від насильства, включаючи дітей, гинуть і дістають каліцтва. Розповідають про те, що під час пропаганди представників народності рохінджа порівнюють з комахами-шкідниками", - повідомив Дарусман.

Читайте також: Австралія в ООН закликала зупинити геноцид у М'янмі

Він нагадав, що Рада з прав людини має усвідомити небезпеку подібних дій, адже досвід показує, що жахливим злочинам, як правило, передує людиноненависницька пропаганда.

Читайте також: Верховний комісар ООН з прав людини назвав події у М'янмі етнічними чистками

Нагадаємо: конфлікт у М'янмі обумовлений тим, що влада країни вважає представників народності рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>