Європарламент ухвалив

Європарламент ухвалив "запобіжник" газовому шантажу Кремля

13834
Укрінформ
У Євросоюзі ухвалили законодавство, яке має виключити використання постачань газу як "політичної зброї".

Відповідний законодавчий регламент ухвалив у вівторок Європарламент, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

"Законодавчо зобов’язуючий механізм та координація на рівні усього ЄС механізму захисту споживачів означає, що поставки газу більше не будуть використовуватися у якості політичної зброї, або інструменту шантажу", - наголосив автор законопроекту, голова комітету Європарламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики Єжі Бузек.

Документ, який є важливою складовою створення Європейського енергетичного союзу, передбачає положення щодо солідарності поміж країнами-членами ЄС на випадок переривання постачання газу. Відтак, сусідні країни повинні надати допомогу у постачанні газу до інших, в яких виникли проблеми у цій сфері.

Читайте також: Північний потік зупинили на ремонт: транзит до Європи піде через Нафтогаз

Окрім цього, уведена вимога для енергетичних компаній повідомляти керівні інституції ЄС про наміри укладати контракти на постачання газу, які є критичними для європейської енергетичної безпеки.

Відповідальність щодо контролю цього законодавства у сфері постачання газу покладена на Єврокомісію.

Як відомо, Росія вже неодноразово провокувала "газові кризи", перериваючи постачання блакитного палива до Європи через територію України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-