Французи протестують проти трудової реформи Макрона

Французи протестують проти трудової реформи Макрона

1782
Укрінформ
У вівторок, 12 вересня, у Франції оголошено перший день загальнонаціонального протесту проти політики нового президента Еммануеля Макрона.

Про це повідомляє RFI.

"Приводом для сьогоднішніх страйків і демонстрацій стала реформа Трудового кодексу, оголошена 31 серпня. За закликом найбільшої французької профспілки ВКТ (CGT) у країні проходить близько 200 маніфестацій, 4 000 попереджень про страйки оголошено майже в усіх галузях економіки", - говориться у повідомленні.

Зазначається, що попередження про страйки на знак протесту проти реформи Трудового кодексу оголошено на транспорті, на підприємствах енергетичного сектора, в нафтовій галузі, в ЗМІ, а також у державних установи і навчальних закладах.

Заклики профспілок припинити роботу цього вівторка прозвучали у національній залізничній компанії SNCF, в агентстві паризького громадського транспорту RATP, у компаніях Air France і France Televisions, а також на нафтопереробних заводах, у лікарнях, місцевих адміністраціях, університетах і ліцеях.

Компанія SNCF повідомила, що у паризькому регіоні рух приміських потягів цього вівторка забезпечено лише на 50-80%. На високошвидкісних лініях TGV рух буде нормальним. Без перебоїв має працювати і паризьке метро.

Ініціатором першого національного дня протесту проти трудової реформи Макрона стала найбільша у Франції профспілка Загальна конфедерація праці CGT (Confederation generale du travail). Ця ліва профспілка повідомила, що у вівторок у країні намічено понад 200 демонстрацій.

Читайте також: Макрон дав зрозуміти Путіну, що поступок щодо Донбасу не буде - посол

Як нагадує видання, деталі нової реформи трудового законодавства були оголошені 31 серпня. Реформа Макрона припускає подальшу лібералізацію ринку праці. Нові заходи спрощують Трудовий кодекс і збільшують кількість питань, які регулюватимуться не законом, а колективними угодами на підприємствах і в галузях економіки.

Мета реформи - зробити ринок праці гнучкішим, щоб добитися зниження хронічно високого безробіття, яке становить 9,5% працездатного населення (при середньоєвропейському показнику 7,8%).

Супротивники реформи трудового законодавства вважають, що зміни не приведуть до створення великої кількості нових робочих місць, а лише посилять нестабільність на ринку праці.

Фото: ERIC CABANIS / AFP

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-