У Фінляндії відкрили Європейський центр з боротьби з гібридними загрозами

У Фінляндії відкрили Європейський центр з боротьби з гібридними загрозами

Укрінформ
У Гельсінкі розпочав роботу Європейський центр з боротьбі з гібридними загрозами.

У першому семінарі цього центру взяли участь близько ста учасників, представники ЄС, НАТО, глави МЗС та МВС Фінляндії, повідомляється на його сайті.

На семінарі міністр закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні привітав центр із досягненням первинних оперативних можливостей і подякував країнам, що беруть участь у його створенні, за співпрацю.

Читайте також: Польща хоче посилити співпрацю з ЄС і НАТО для кіберзахисту

На даний момент в центрі представлені дванадцять країн - Велика Британія, США, Франція, Естонія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Фінляндія, Іспанія, Німеччина, Швеція. Розочинаючи роботу центру, представники країн-учасниць обговорили головні завдання, подальшу організацію роботи та напрямки дослідження.

Передбачається, що Центр вестиме дослідження гібридної загрози, а також розвиватиме мережу експертів і здійснюватиме навчання фахівців. Офіційне відкриття Європейського центру передового досвіду відбудеться 2 жовтня.

Читайте також: Міжнародні організації мають проявити рішучість щодо Росії - Чубаров

Рішення про створення гельсінського Центру передового досвіду було прийнято в квітні 2017 року представниками низки країн НАТО і Європейського Союзу, що зібралися в столиці Фінляндії. Раніше в Балтії вже були відкриті інші центри передового досвіду, що роблять свій внесок у зусилля НАТО, ЄС щодо боротьби з різноманітними гібридними загрозами, в тому числі Центр передового досвіду зі стратегічних комунікацій в Ризі (Латвія); Центр передового досвіду з кіберзахисту в Таллінні (Естонія). Центри передового досвіду є міжнародними дослідними центрами, які фінансуються і комплектуються кадрами на національному і багатонаціональному рівнях.

НАТО і Євросоюз почали приділяти підвищену системну увагу гібридним загрозам після початку з 2014 року гібридної війни Росії в Україні.

 Фото: hybridcoe.fi

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-