"Меморіал орлят" у польських паспортах тільки на стадії проекту - МВС Польщі

"Меморіал орлят" у польських паспортах тільки на стадії проекту - МВС Польщі

1275
Ukrinform
Пропозиція про внесення у польські паспорти зображення львівського Меморіалу орлят перебуває на стадії проекту і голосування, а остаточне рішення ухвалюватиметься у вересні.

Про це йдеться у відповіді Міністерства внутрішніх справ Польщі на запит агентства PAP щодо протестів України та Литви з цього приводу, повідомляє "112 України" з посиланням на видання Gazeta prawna.

У міністерстві зауважили, що голосування на сайті www.zaprojektujpaszport.gov.pl має характер консультацій з громадськістю. "Представлені мотиви показують особистостей, події, місця та символи, пов'язані з відновленням Польщею незалежності у 1918 році, ми підкреслюємо, що жодне рішення не є на цей час прийнятим. Важко визначити, які зображення будуть обрані", - повідомили в прес-службі МВС.

Як повідомлялося, у Польщі до сторіччя незалежності в 2018 році хочуть випустити паспорти в новому дизайні.

Наприкінці липня Міністерство внутрішніх справ Польщі розпочало кампанію "Спроектуй з нами польський паспорт 2018 року" з метою вибору мотивів, які будуть у новому документі. Серед пропозицій виявилися Остра брама у литовському Вільнюсі і Меморіал орлят у Львові, що викликало протест Литви та України.

Читайте також: Скандал із львівським меморіалом на польському паспорті: Варшава здає назад

Вчора МЗС України вручив ноту протесту послу Республіки Польща в Україні Янові Пєклу у зв'язку з намірами польської сторони розмістити на сторінках нового паспорта зображення Меморіалу орлят у Львові.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-