Саакашвілі у Вільнюсі заявив, що не претендує на литовське громадянство

Саакашвілі у Вільнюсі заявив, що не претендує на литовське громадянство

761
Ukrinform
Екс-президент Грузії і колишній голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі не претендує на отримання литовського громадянства.  

Про це він заявив у вівторок у Вільнюсі, повідомляє Delfi.

"Ні, я повинен повернути українське громадянство, воно було відібране нелегально", - стверджує Саакашвілі, відповідаючи на питання, чи не буде він добиватися литовського громадянства.

Розглянути можливість надання Саакашвілі громадянства Литви після того, як його було позбавлено українського громадянства Президентом України Петром Порошенком, запропонував євродепутат Пятрас Ауштрявічус. Саакашвілі сказав, що "дуже вдячний за таку чудову пропозицію".

Він заявив, що нині може подорожувати, оскільки у нього є український паспорт, і має намір захищати свої права на українське громадянство в суді.

У вівторок Саакашвілі взяв участь в акції протесту біля будівлі посольства Російської Федерації у Вільнюсі в зв'язку з річницею "п'ятиденної війни" 2008 року, що призвела до російської окупації земель Грузії.

У другій половині дня Саакашвілі має намір виїхати з Вільнюса.

Як відомо, екс-президент Грузії Саакашвілі отримав українське громадянство згідно з указом Президента України наприкінці травня 2015 року. Він очолював Одеську обласну державну адміністрацію з 30 травня 2015 року по 9 листопада 2016 року, після чого оголосив про відставку.

26 липня Президент Петро Порошенко припинив йому українське громадянство. За даними Адміністрації Президента, причина такого рішення - надання Саакашвілі недостовірної інформації під час оформлення заяви на громадянство.

Захист екс-губернатора заявив, що подасть позов Президенту з приводу позбавлення громадянства.

Пізніше Саакашвілі сказав, що йому не належить підпис у копії анкети на отримання українського громадянства, на основі якої Порошенко позбавив його громадянства.

В уряді Грузії заявили, що вимагатимуть видачі Саакашвілі від будь-якої країни, де він залишиться. На Батьківщині проти Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи.

Читайте також: Саакашвілі заявляє, що до його українського паспорта Польща і США не мають питань

4 серпня Саакашвілі заявив, що США і Польща не визнали скасування його українського паспорта.

Фото: Delfi

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-