Габріель нагадав США про суть антиросійських санкцій

Габріель нагадав США про суть антиросійських санкцій

Укрінформ
Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель закликає американську владу не забувати суть санкцій проти Росії – завершення конфлікту на Сході України.

Про це він заявив у п'ятницю, коментуючи ухвалення американським Конгресом закону про санкції проти Росії, Ірану і Північної Кореї, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми не повинні забувати, про що йдеться: ми хочемо подолати конфлікт на сході України. Ми згодні з тим, що для цього потрібен політичний тиск на Москву. Це мета та масштаб наших європейських санкцій, не більше і не менше", - сказав міністр.

Він нагадав, що європейці вже давно тісно співпрацюють у цьому питанні з адміністрацією США і збираються і далі діяти спільно. "Наша пропозиція про тісне та довірче узгодження нашої політики по відношенню до Росії залишається в силі", - сказав Габріель, зазначивши позитив того, що Конгрес "однозначно приписує" вести консультації з європейськими партнерами США, перш ніж вводити додаткові заходи.

Читайте також: Дипломатичний скандал: російське МЗС вручило ноту Теффту

"Якщо російське керівництво робитиме кроки (в правильному напрямку) і ми зможемо, нарешті, повернутися до реалізації Мінських домовленостей, також можна буде подумати над поступовим ослабленням санкцій", - заявив глава МЗС ФРН.

При цьому він звернув увагу на те, що Європа "в жодному разі не прийме екстериторіальне застосування санкції США проти європейських компаній", про що добре відомо і президенту Трампу, і державному департаменту, і адміністрації США. Політика санкцій, за словами німецького міністра, не є ані таким, що підходить, ані відповідним інструментом для просування національних інтересів і експорту вітчизняної енергетичної галузі.

"Тепер президентові Трампу вирішувати, як все буде продовжуватися", - підсумував Габріель.

Як повідомлялося, Сенат США переважною більшістю голосів схвалив напередодні перероблений законопроект санкцій відносно Росії, Ірану і КНДР. Президент країни Дональд Трамп має підписати його (або відмовитися підписувати) впродовж 10 робочих днів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-