Габріель нагадав США про суть антиросійських санкцій

Габріель нагадав США про суть антиросійських санкцій

911
Ukrinform
Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель закликає американську владу не забувати суть санкцій проти Росії – завершення конфлікту на Сході України.

Про це він заявив у п'ятницю, коментуючи ухвалення американським Конгресом закону про санкції проти Росії, Ірану і Північної Кореї, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми не повинні забувати, про що йдеться: ми хочемо подолати конфлікт на сході України. Ми згодні з тим, що для цього потрібен політичний тиск на Москву. Це мета та масштаб наших європейських санкцій, не більше і не менше", - сказав міністр.

Він нагадав, що європейці вже давно тісно співпрацюють у цьому питанні з адміністрацією США і збираються і далі діяти спільно. "Наша пропозиція про тісне та довірче узгодження нашої політики по відношенню до Росії залишається в силі", - сказав Габріель, зазначивши позитив того, що Конгрес "однозначно приписує" вести консультації з європейськими партнерами США, перш ніж вводити додаткові заходи.

Читайте також: Дипломатичний скандал: російське МЗС вручило ноту Теффту

"Якщо російське керівництво робитиме кроки (в правильному напрямку) і ми зможемо, нарешті, повернутися до реалізації Мінських домовленостей, також можна буде подумати над поступовим ослабленням санкцій", - заявив глава МЗС ФРН.

При цьому він звернув увагу на те, що Європа "в жодному разі не прийме екстериторіальне застосування санкції США проти європейських компаній", про що добре відомо і президенту Трампу, і державному департаменту, і адміністрації США. Політика санкцій, за словами німецького міністра, не є ані таким, що підходить, ані відповідним інструментом для просування національних інтересів і експорту вітчизняної енергетичної галузі.

"Тепер президентові Трампу вирішувати, як все буде продовжуватися", - підсумував Габріель.

Як повідомлялося, Сенат США переважною більшістю голосів схвалив напередодні перероблений законопроект санкцій відносно Росії, Ірану і КНДР. Президент країни Дональд Трамп має підписати його (або відмовитися підписувати) впродовж 10 робочих днів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-