Екс-президенти Польщі заявили про початок диктатури у країні

Екс-президенти Польщі заявили про початок диктатури у країні

Укрінформ
Три екс-президенти Польщі вважають, що реформа судової системи, яку намагається провести в Польщі правляча партія “Право і Справедливість” (PiS) Ярослава Качинського, є шляхом до диктатури.

З відповідним відкритим зверненням до польського суспільства під назвою “Ми громадянки, ми громадяни” виступили Лєх Валенса, Александер Кваснєвський, Броніслав Коморовський, а також ряд громадських та політичних діячів країни, інформує Wyborcza.pl.

“Ми, громадяни, незважаючи на різницю поглядів між нами, незважаючи на партійну приналежність, стаємо на захист наших прав. Стаємо заради громадянської солідарності, яка народилася з найбільшого в історії Європи мирного повстання, польського серпня 1980 року. Ми боремося, оскільки програний бій за Верховний суд буде початком необмеженої тиранії і диктатури нинішнього уряду”, - йдеться у зверненні президентів та активістів.

Як наголошують автори звернення, вони “спільно стають до боротьби проти Качинського, оскільки майбутні покоління не простять гріху байдужості і боягузтва”.

Читайте також: Протести у Польщі: Дуда відмовився підписувати закон про судову реформу

Як інформувало агентство, партія “Право і Справедливість” (PiS) намагається провести судову реформу в Польщі, ініціюючи зміни до трьох законів — про Верховний суд, Національну судову раду і суди загальної юрисдикції. Партія влади переконана, що реформа приведе до зцілення гілки влади від патологій, а опозиція та більшість суддівського корпусу наполягають, що таким чином знищується незалежність судів.

У світлі протестів президент Польщі Анджей Дуда заявив, що накладе вето на закон про Верховний суд, якщо не буде враховано його поправки до цього законопроекту, а також закону про Національну судову раду. У PiS задекларували, що поправки президента буде враховано.

У Сеймі у середу продовжиться розгляд законопроекту про Верховний суд країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-