КНДР могла виробити більше плутонію для ядерної зброї, ніж відомо - дослідники

КНДР могла виробити більше плутонію для ядерної зброї, ніж відомо - дослідники

833
Ukrinform
Північна Корея може мати більше плутонію для виготовлення ядерної зброї, ніж досі вважалося.

На це вказують дані, опубліковані в суботу, 15 липня, дослідницьким інститутом 38 North, який працює при університеті імені Джона Хопкінса і спеціалізується на моніторингу ситуації в Північній Кореї, повідомляє Deutsche Welle

"У період між вереснем 2016 та червнем 2017 року КНДР здійснювала регенерацію використаного ядерного палива щонайменше двічі. На це вказує аналіз зроблених супутником Landsat 7 знімків теплового випромінювання на ядерному науково-дослідному центрі в північнокорейському Йонбені. Кількість видобутого таким чином плутонію залишається невідомою", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Корейський півострів як ніколи близький до війни - експерт

Північна Корея деактивувала реактор у Йонбені в 2007 році за угодою про роззброєння в обмін на гуманітарну допомогу, однак почала відновлювати його діяльність у 2013-му, коли Пхеньян здійснив третє ядерне випробування.

Загалом Північна Корея донині провела п'ять ядерних випробувань. За оцінками експертів, шостий тест може відбутися у будь-який момент. У квітні цього року 38 North повідомляв, що КНДР може мати в розпорядженні арсенал із 20 атомних бомб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>