Вишеград планує залучити Україну до чергування своєї бойової групи

Вишеград планує залучити Україну до чергування своєї бойової групи

2805
Ukrinform
Країни “Вишеградської четвірки” планують залучити Україну до чергування своєї бойової групи в рамках ЄС в 2019 році.

Про це після завершення зустрічі глав міноборони країн “четвірки” у Варшаві заявив  керівник польського оборонного відомства Антоній Мацеревич, інформує міноборони РП.  

“Триває підготовка до чергування в 2019 році. Воно організовуватиметься спільно не лише країнами Вишеградської групи, але також, і я це хочу сказати з великим задоволенням: маю надію, що  із збройними силами України”, - заявив глава міноборони Польщі.

Читайте також: “Вишеград” побоюється, що РФ може лишити армію у Білорусі після “Запад-2017”

Він додав, що країни Вишеграду хочуть запросити Україну, аби та долучилася до спільного чергування з країнами “четвірки”.

За його словами, піврічне чергування бойової групи в 2016 році було дуже успішним, зараз вже розпочалася підготовка до наступного чергування.

Читайте також: Країни Вишеграду обговорили ситуацію в Україні

Нагадаємо: у 2004 році ЄС підготував концепцію бойових груп, а з 2007 року у піврічній бойовій готовності в Європі утримуються одночасно дві бойові групи по близько 1,5 тис. військовослужбовців.

Група має перебувати у готовності до перекидання у кризовий район упродовж 10-ти днів і бути здатною до дій від 30-ти до 120-ти днів. Завдання груп - проведення гуманітарних, стабілізаційних, превентивних та миротворчих операцій. Вони можуть застосовуватися на відстані до 6-ти тис. км від Брюсселю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>