Населення Землі в 2050-ому сягне майже 10 мільярдів - ООН

Населення Землі в 2050-ому сягне майже 10 мільярдів - ООН

1879
Ukrinform
Населення Землі збільшиться з нинішніх 7,6 мільярда осіб до 9,8 мільярда в 2050, причому Індія, Пакистан і ще сім країн складатимуть половину цього приросту. 

Про це заявили в ООН, інформує Радіо Свобода.

"Країнами, де фіксується зростання чисельності населення, є, зокрема, Індія, Нігерія, Конго, Пакистан, Ефіопія, Танзанія, Сполучені Штати, Уганда та Індонезія. Очікується, що Індія, яка нині є другою за величиною з 1,3 мільярда осіб, перевищить 1,4 мільярда осіб у Китаї протягом семи років", - йдеться у повідомленні.

У той час, як майже скрізь знижуються рівні народжуваності, 47 найменш розвинених країн демонструють високі показники – в середньому 4,3 народження на одну жінку в період 2010- 2015 років, зазначили в ООН.

У результаті, згідно з прогнозами, до 2050 року 26 країн в Африці щонайменше подвоять чисельність населення.

Нігерія із найстрімкішим зростанням населення у світі, на той час вже наздожене Сполучені Штати.

За даними ООН, концентрація народонаселення в найбідніших країнах ускладнить забезпечення молоді достатньою кількістю продуктів харчування, доступом до медицини, освіти тощо.

Тим часом, населення Європи, Японії та інших розвинених країн продовжуватиме старіти і скорочуватися. Країни, в яких рівень народжуваності нижчий від рівня поповнення, – Китай, США, Бразилія, Росія, Японія, В’єтнам, Іран, Таїланд і Велика Британія.

Експерти кажуть, що приплив біженців і мігрантів компенсує скорочення народжуваності, особливо в Європі, але не завадить загальному скороченню населення.

Фото: Andy Ryan/Stone/Getty Images

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-