Британська фірма “зливала” на Близький Схід системи тотального стеження - ЗМІ

Британська фірма “зливала” на Близький Схід системи тотального стеження - ЗМІ

935
Укрінформ
Найбільша британська оборонна фірма BAE (BAE Systems Applied Intelligence) таємно продавала репресивним режимам системи для масового стеження за громадянами.

Про це повідомляє BBC.

"Система дозволяє перехоплювати весь інтернет-трафік в масштабах країни. Також з її допомогою можна проводити більш вузький пошук за електронною поштою, особою, її IP-адресою", - цитує BBC колишнього співробітника компанії, який побажав залишитися невідомим.

Він додав, що її функціонал також поширюється на визначення точного місця розташування людини на основі даних з її мобільного телефону і злому зашифрованого листування.

Цю технологію було продано через данську компанію шести близькосхідним країнам: Марокко, Саудівській Аравії, ОАЕ, Оману, Катару і Алжиру. Всі вони періодично обвинувачуються в порушенні прав людини і репресіях проти своїх дисидентів.

Документи також свідчать про офіційні побоювання, що експорт настільки чутливих технологій може мати неприємні наслідки і поставить під загрозу безпеку самої Великої Британії та її союзників. Незважаючи на це, данський уряд схвалив угоду.

Відомо, що програма успішно працювала в Тунісі під час правління диктатора Зіна Аль-Абедіна бін Алі. Вона допомогла президентським спецслужбам заарештувати багатьох противників режиму, збираючи на них всю доступну інформацію, в тому числі в мережі Інтернет.

BAE сказала, що не може коментувати конкретні контракти "через суворі правила національної безпеки і конфіденційність". Близькосхідні уряди також відмовилися від коментарів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-