Ангела Меркель не збирається ставати «лідером вільного світу»

Ангела Меркель не збирається ставати «лідером вільного світу»

Укрінформ
Канцлер ФРН Ангела Меркель не має наміру приміряти на себе роль «лідера вільного світу», яку їй пророкують міжнародні спостерігачі.

Про це вона заявила після переговорів з президентом Аргентини Маурісіо Макрі в ході візиту в четвер у Буенос-Айрес, повідомляє Spiegel.

«Ніхто поодинці в цьому світі, жодна людина і жодна країна не може вирішити проблеми. Ми повинні працювати всі разом», - цитує видання главу уряду.

Видання зазначає, що чимало спостерігачів чекають від Меркель і передрікають, що вона заповнить «вакуум», який утворився в результаті ізоляціоністської політики американського президента. У відповідь на спекуляції про те, що вона нібито намагається створити «альянс проти Трампа», канцлер зауважила, що Німеччина шукає союзників для реалізації своїх прагнень. За її словами, політикою, яку провидить нинішня адміністрація США, ймовірно, можна протягом короткого проміжку часу отримати невелику перевагу, проте в довгостроковій перспективі це недобре для людей.

Однією з цілей візиту Меркель в Аргентину є підготовка липневого саміту G20 в Гамбурзі. Аргентина прийме від Німеччини естафету головування в групі. Майбутній зустрічі на вищому рівні Берлін приділяє дуже велику увагу. За прогнозом Меркель, на саміті рішення повинні прийматися одноголосно, проте, будуть і такі пункти, «де ми не зможемо отримати те, чого б ми хотіли». Це особливо очевидно після виходу США з Паризької кліматичної угоди. Меркель обіцяє в останні тижні наполегливо працювати, щоб в Гамбурзі вдалося досягти якомога більшої єдності. Позиція Трампа загрожує стати для Меркель серйозною проблемою перед виборами до бундестагу у вересні.

Сторони також обговорили тему створення зони вільної торгівлі між ЄС та Аргентиною, Бразилією, Парагваєм та Уругваєм, яка має бути офіційно оформлена ще цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-