Ігнорування гібридних загроз може призвести до фатальних наслідків - прем'єр Чехії

Ігнорування гібридних загроз може призвести до фатальних наслідків - прем'єр Чехії

Укрінформ
Ігнорування гібридних загроз, дезінформаційних кампаній, пропаганди матиме катастрофічні наслідки для демократії і свободи.

Про це заявив прем'єр-міністр Чеської Республіки Богуслав Соботка на саміті Центру стратегічних комунікацій НАТО (Stratcom) у Празі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Гібридні загрози - складна проблема, і якщо зараз не приділяти їм достатньо уваги, це нестиме потенційну загрозу не лише нашій безпеці, а й матиме фатальні наслідки також для демократичних принципів і інститутів, що лежать в основі нашої політичної системи і є гарантом нашої свободи», - заявив Соботка. 

Він процитував чехословацького журналіста Фердінанда Перутку, який ще в 1951 році сказав на початку мовлення «Вільної Європи»: «Ніхто, особливо маленька країна, не може дозволити собі не бачити факти». Як наголосив Соботка, сьогодні проблема, як розгледіти факти, як відрізнити їх від помилкових або умисно сфабрикованих повідомлень, ще актуальніше, ніж 65 років тому.

Глава чеського уряду зазначив, що його країна немало робить для боротьби з дезінформацією і підтримки незалежних медіа. Зокрема, виділяє щороку більш як 10 млн крон на підтримку незалежних російськомовних ЗМІ. А в МВС був створений Центр по боротьбі з тероризмом і гібридними загрозами.

Політик закликав верховного представника ЄС Федеріку Могеріні підтримати європейський проект з протидії пропаганді, у тому числі фінансово. 

У конференції, що проходить з 15 по 19 травня на базі Міністерства внутрішніх справ Чехії, беруть участь 330 представників із 29 країн, у тому числі України (дипломати МЗС і народні депутати). Організатором заходу виступила неурядова організація European Values. Конференція покликана стати майданчиком обміну думками між експертами із США і європейських країн з проблем дезінформації, гібридних загроз, кіберзагроз, втручання у виборчі кампанії та ін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-