Росія є головною загрозою у Чорноморському регіоні – Мінгареллі

Росія є головною загрозою у Чорноморському регіоні – Мінгареллі

Укрінформ
Росія, яка анексувала Крим та здійснила агресію на Сході України, є головним стратегічним викликом та загрозою у Чорноморському регіоні.

Про це заявив голова Представництва ЄС Х'юг Мінгареллі під час "круглого столу" у Києві на тему "Глобальна стратегія ЄС: Місце, роль і вклад України", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У 2014 році наші відносини з Росією майже перервалися, коли Росія вторглася на терени України, по суті анексувавши Крим та надаючи дуже серйозну військову підтримку так званим сепаратистським військам на сході України. Росія сьогодні є основним стратегічним викликом для усіх нас. Вона є загрозою у Чорноморському регіоні", - сказав Мінгареллі.

Голова представництва Євросоюзу підкреслив, що, анексувавши Крим, Росія змогла посилити свою військову присутність у Чорноморському регіоні. "І це для нас є серйозним приводом для стурбованості", - додав він.

За його словами, Євросоюз має керуватися основними цінностями та запроваджувати проти РФ довгострокові санкції, "щоб зменшити військову агресію Росії".

Президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар також підкреслив важливість для Євросоюзу Чорноморського регіону, в якому ЄС планує реалізувати амбітний газовий проект "Південний потік".

Він повідомив, що з метою привернення уваги до проблематики регіону Чорного моря Центр глобалістики "Стратегія ХХІ" поновив випуск журналу "Чорноморська безпека" – єдиного в регіоні часопису з цієї проблематики, що раніше видавався аналітичним центром "Номос" у Севастополі.

"Ми хочемо звернути особливу увагу з відновленням випуску цього журналу до проблематики безпеки у Чорноморському регіоні. Тим більше, що ті, хто видавав цей журнал  - двоє наших колег Дмитро Штибліков і Олексій Бесарабов  - сьогодні вже 165-й день перебувають у лабетах ФСБ у Криму. Вони затримані за обвинуваченням у підготовці диверсійних актів. Тобто, аналітики, експерти, з погляду російської ФСБ, готували якісь диверсії у Криму. У цьому контексті важливо, що у глобальній стратегії ЄС відображення знайшла проблематика захисту прав людини. Але й важливо, щоб конкретні слова перейшли у практичні дії", - заявив Гончар. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-