Німецькі політики закликали до припинення переговорів щодо вступу Туреччини до ЄС

Німецькі політики закликали до припинення переговорів щодо вступу Туреччини до ЄС

Укрінформ
Після прийняття на референдумі в Туреччині змін до конституції, керівники провідних німецьких політичних партій вимагали скасування переговорів щодо вступу Туреччини в Євросоюз.

Про це повідомляє DW.

Заступник голови Християнсько-соціального союзу Манфред Вебер заявив, що повноправне членство Туреччини в Євросоюзі "більше не може бути метою" переговорів. Вебер схарактеризував перспективи вступу Туреччини в ЄС як "самообман". На його думку, членство країни в Євросоюзі має бути зняте з порядку денного.

Заступник голови Християнсько-демократичного союзу Юлія Клекнер у статті в Huffington Post, заявила, що двері в ЄС для Туреччини "остаточно закриті". На її думку, фінансова підтримка, що надається Туреччини для входження в ЄС, повинна бути припинена. Раніше, у зв'язку з можливим вступом в Євросоюз, Туреччина отримала від Брюсселя 4,8 мільярда євро, а згідно з планом до 2020 року мала отримати ще 4,45 мільярда, зазначає агентство dpa.

Крім цього, лідери Лівої партії та "зелених" Сара Вагенкнехт і Джем Оздемір зажадали також переглянути і військове співробітництво з Туреччиною. На думку політиків, всі 260 німецьких солдатів, які перебували на військовій базі в Інджирлику, мають бути відкликані, а всі поставки зброї Туреччині - припинені.

"Від уряду Німеччини потрібно чітко дати зрозуміти, на чиїй стороні вона перебуває: на боці демократії або на боці диктатури Ердогана", - вважає глава "лівих" у бундестазі. Замість "пакту Меркель-Ердоган", вважає Вагенкнехт, потрібно створити союз між ФРН і демократичними силами Туреччини.

Уряд ФРН поки утримався від коментарів результатів минулого референдуму. Як повідомляв Укрінформ, глава МЗС Німеччини Зігмар Габріель закликав до обачності. За його словами, слід "зберігати холодну голову" і "поводитися розсудливо".

Очікується, що глави країн, що входять в ЄС, на найближчому саміті, який пройде на початку травня, оголосять про перегляд відносин з Туреччиною.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-