В ООН закликають Євросоюз допомогти Греції впоратися з біженцями

В ООН закликають Євросоюз допомогти Греції впоратися з біженцями

571
Ukrinform
В ООН розраховують на зміцнення співпраці між Євросоюзом і Грецією у вирішенні питання про розселення біженців.

Про це заявив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді. Він привернув увагу до того, що програма з переміщення 66,4 тисячі осіб з Греції в інші країни ЄС реалізується недосить швидко, повідомляє центр новин ООН.

"За даними Управління ООН у справах біженців (УВКБ), станом на 20 березня з Греції в інші європейські країни перебралося лише 10 тисяч шукачів притулку", - йдеться у повідомленні. 

Гранді підкреслив, що наодинці Греція не справиться з ситуацією на своїх островах, де знайшли тимчасовий притулок тисячі прохачів притулку з Азії та Африки. 

За словами Верховного комісара, УВКБ й надалі надаватиме допомогу, проте виключно важливе значення теж матиме підтримка країн - членів ЄС.

"Прискорення темпів і збільшення кількості розселених з Греції в інші європейські країни або їх возз'єднання зі своїми сім'ями є ключовим кроком для поліпшення ситуації. Країни Європи повинні проявити солідарність і розділити відповідальність", - зазначив Гранді.

У числі найважливіших пріоритетів в УВКБ ООН називають поліпшення умов прийому і розміщення біженців у Греції, прискорення їх реєстрації. Для цього необхідно надавати людям додаткові квартири, покращувати умови у центрах прийому біженців і закривати притулки, які не відповідають мінімальним вимогам. 

В УВКБ вважають, що подібні заходи дали б змогу запобігати сексуальному і гендерному насильству, якого зазнають багато прохачів притулку, у тому числі жінки і діти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-